Domů » Výhody a nevýhody podnikání a práce z domu
Nezařazené

Výhody a nevýhody podnikání a práce z domu

Jaké jsou výhody a nevýhody práce z domu? V čem je lepší home office? Co je na teleworkingu nejnáročnější? Podnikání a práce z domova má své výhody ale i nevýhody. V dnešním článku se podíváme na to, co vám takzvaný teleworking může nabídnout a v čem může být náročnější než práce ve společném kolektivu. Výhody […]

Jaké jsou výhody a nevýhody práce z domu? V čem je lepší home office? Co je na teleworkingu nejnáročnější?

Podnikání a práce z domova má své výhody ale i nevýhody. V dnešním článku se podíváme na to, co vám takzvaný teleworking může nabídnout a v čem může být náročnější než práce ve společném kolektivu.

Výhody

nemusíte dojíždět

To, že nemusíte za prací cestovat, vám ušetří nejen finance, ale i čas. A i kopec stresu.
větší flexibilita

Práce z domu vám dává možnost vybrat si čas, kdy se vám nejlépe pracuje, kdy jste nejvíce produktivní nebo kdy máte největší klid a můžete se soustředit.
méně rozptýlení

I při práci z domu je mnoho věcí, které vás mohou rozptylovat, ale je jich méně než při běžné práci ve společné kanceláři. Nerozptylují vás kolegové, hluk, či telefonáty. Navíc, věci které vás doma rozptylují, máte pod svou kontrolou.
méně stresu

Práce z domu je méně stresující, míru stresu si určujete sami.
Sladění pracovního a soukromého života

Při práci z domu je jednodušší najít tu správnou rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem. Nemusíte cestovat a rodině můžete věnovat v čase, který si sami určíte.
Lepší pracovní prostředí

Při práci z domu si pracovní prostředí můžete vytvořit podle svých představ. Domácí kancelář si zařídíte podle svých potřeb, prostředí bude jistě hezčí a tišší.

Nevýhody

disciplína

Práce a podnikání z domu vyžaduje velkou míru sebekázně. Musíte se přinutit každé ráno vstát a soustředit se na práci a pro některé lidi to může být náročnější, než se na první pohled zdá.
osamělost

Pokud pracujete z domu, musíte počítat s nižší mírou socializace. Omezený kontakt s jinými lidmi může být po čase velmi frustrující.
Pracovní doba

Při práci z domu je někdy těžší přestat pracovat a ukončit svou \“pracovní dobu\“. Lidé podnikající z domova mají tendenci pracovat více.
Méně životního prostoru

Pokud si doma zřídíte svou pracovní kancelář, musíte obětovat část běžného prostoru, který jste využívali pro běžný život.
Těžší navazování kontaktů

Pokud pracujete z domu, udržování běžného kontaktu s ostatními kolegy nebo klienty je náročnější než při práci, ve které jste s ostatními v přímém kontaktu.
Méně se naučíte

Při běžné práci v kolektivu se každý den učíte něco nového a předáváte si navzájem poznatky či zkušenosti. Práce z domu vyžaduje větší úsilí při vzdělávání.
rozptýlení

Pokud pracujete doma, kde jsou stále přítomni ostatní členové domácnosti, zejména děti, může být velmi náročné soustředit se na práci.