Jak už nikdy nepřijít o kontakty v mobilu

Jako v případě ztráty, výměny nebo resetování SmartOne získáte zpět své kontakty do pár minut. Jednoduchý návod pro majitele smartphonů k zálohování kontaktů. Plus další výhody, o kterých možná nevíte! Určitě máte v mobilu uložených stovky soukromých i byznys kontaktů. Poradíme vám, jak o ně už nikdy nepřijdete, a to ani v případě, že:
 • ztratíte mobil,
 • zresetujete mobil,
 • vyměníte nový mobil za nový.
Tento jednoduchý návod je určen pro majitele smartphonů. Konkrétně si to ukážeme na systému Android, který je asi nejrozšířenější, ale funguje to i pro Windows Mobile či iPhone. Pokud používáte telefon s Androidem, určitě máte vytvořený Google účet. A právě tento účet využijeme pro zálohování a ukládání kontaktů. Při ukládání nového kontaktu se telefon ptá, kam ho uloží Při ukládání nového kontaktu se telefon ptá, kam ho uloží Všimněte si, že když v smartphonu ukládáte nový kontakt, tak se vás telefon zeptá, kam chcete tento kontakt uložit. Máte na výběr tři možnosti:
 • na SIM kartu,
 • do paměti telefonu,
 • do Google účtu.
První dvě možnosti jsou nepraktické z několika důvodů. Pokud si ukládáte kontakty na SIM kartu, pak při ztrátě nebo výměně SIM karty o ně přijdete. Druhou nevýhodou je, že počet možných uložených kontaktů na SIM kartě je omezen (zpravidla 256). Poslední a největší nevýhodu je, že kontakty na SIM kartě nemohou obsahovat několik informací - tedy na SIM kartu si pod jedním kontaktem nemůžete uložit několik telefonních čísel, e-mail nebo poznámku. Ukládejte kontakty do google účtu Pokud si ukládáte kontakty do paměti telefonu, což je způsob, který využívá většina lidí, pak je máte v telefonu jen dokud neztratíte telefon, nevyměníte ho za nový, nebo dokud se vám náhodou (nebo záměrně) nezresetuje. Pokud však zvolíte možnost ukládání kontaktů do svého google účtu, získáte tím mnoho výhod:
 • všechny kontakty máte nejen v telefonu, ale zároveň jsou zálohovány v Google účtu,
 • kontakty máte ihned po uložení k dispozici také online v Gmailu - můžete je upravovat pohodlně z počítače,
 • máte přístup ke svým kontaktům odkudkoliv na světě, i když máte vybitý telefon nebo ho nemáte u sebe,
 • pokud upravíte kontakt v mobilu, ihned ho máte iv Gmailu a naopak - pokud upravíte kontakt v Gmailu, ihned se vám automaticky upraví iv mobilu,
 • pokud používáte více zařízení - ať už máte dva telefony, nebo tablet - všechny kontakty jsou automaticky synchronizovány mezi všemi zařízeními,
 • pokud máte nový mobil, stačí se v mobilu přihlásit do svého google účtu a během pár vteřin máte všechny kontakty v mobilu.
Všechny tyto skvělé funkce získáte díky tomu, že budete kontakty ukládat do svého google účtu namísto ukládání kontaktů do telefonu či na SIM kartu. Jak dostat kontakty z telefonu A teď si říkáte \"fajn, ale já mám všechny kontakty uložené v mobilu, jak je dostanu do google účtu?\". Na to je několik způsobů:
 • Můžete si kontakty \"ručně\" přepsat. Můžete to udělat pohodlně na počítači - otevřete si v Gmailu záložku Kontakty a tam je budete přidávat a upravovat. Je to dobrý způsob, jak si v kontaktech udělat pořádek. Jakmile přidáte v Gmailu nový kontakt (nebo upravíte existující), změna se do pár vteřin projeví v mobilu. Tato možnost je sice pracná, ale uděláte ji jen jednou a už nikdy více :)
 • Můžete kontakty z telefonu vyexportovat pomocí softwaru, který je určen pro váš smartphone a následně je importovat do kontaktů v Gmailu.
Pokud se rozhodnete používat kontakty z google účtu, nezapomeňte si pak v telefonu nastavit, aby vám nezobrazoval staré kontakty uložené v telefonu a na SIM kartě, případně tyto staré kontakty můžete smazat. Zabráníte tak tomu, aby se vám v adresáři zobrazovaly duplicitní kontakty. Musíte být online Aby to vše fungovalo, musíte mít v mobilu k dispozici připojení na internet. Takto bude automatické ukládání kontaktů fungovat vždy a všude, kde budete připojený na internet. A také musí být zapnuta funkce synchronizace, aby se kontakty automaticky ukládaly do google účtu a naopak (případně do jiných zařízení): Díky této skvělé možnosti google účtu od nynějška už nepřijdete o žádný kontakt ani když ztratíte telefon, ani když vám ho resetují v servisu a dokonce nebudete muset přesouvat kontakty ani v případě, že přejdete na nový mobil.

Publikováno: 08. 01. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková