Stres z práce jako příčina problémů s erekcí

Erektilní dysfunkce je časté onemocnění, které postihuje miliony mužů na celém světě. S přibývajícím věkem se riziko zvyšuje, ale problémy s udržením erekce však nemusí vždy souviset s věkem. Mnoho mužů se v určitém okamžiku setká s erektilní dysfunkcí z úplně jiných důvodů – třeba i v souvislosti s nadměrným stresem v práci. Dobrou zprávou je, že příčinu lze obvykle identifikovat a příznaky po léčbě zmizí. Příčiny erektilní dysfunkce mohou být psychické i fyzické. Úspěšnost léčby fyzických příčin závisí na celkovém zdravotním stavu. Studie ukazují, že nejčastější příčinou erektilní dysfunkce jsou psychologické faktory. Psychologické příčiny, stejně jako emoční a environmentální faktory, jsou obvykle léčitelné. Patří sem především stres a úzkost. Právě kvůli nim nemůže spousta mladých mužů dosáhnout tvrdé erekce. Zvýšený stres a úzkost mohou také zvýšit riziko dalších stavů, které mohou způsobit erektilní dysfunkci. Jedná se především o srdeční onemocnění, vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu, obezitu a nadměrnou konzumaci alkoholu. Krátkodobým řešením může být koupě léků na erekci, z dlouhodobého hlediska je však nutné eliminovat stresory, dostatečně odpočívat, meditovat atd.

Jak je možné, že stres a úzkost způsobují erektilní dysfunkci?

Existují tři typy erekce: reflexní (v důsledku fyzické stimulace), psychogenní (v důsledku vizuálních nebo mentálních asociací) a noční (během spánku). Tyto typy erekcí zahrnují důležité tělesné systémy a procesy. Narušení kteréhokoli z těchto procesů může způsobit erektilní dysfunkci. Duševní stavy, jako jsou stres a úzkost, mohou ovlivnit způsob, jakým mozek signalizuje fyzické reakce vašeho těla. V případě erekce může stres a úzkost přerušit způsob, jakým váš mozek vysílá zprávy do penisu, aby umožnil další průtok krve. Přemíru stresu a úzkosti, které vedou k erektilní dysfunkci, mohou způsobit především následující události:
  • problémy v zaměstnání, ztráta zaměstnání nebo stres ze ztráty práce,
  • problémy a konflikty ve vztazích,
  • nemoc nebo ztráta blízké osoby,
  • strach ze stárnutí,
  • změny zdravotního stavu,
  • finanční problémy.
Dobrá zpráva je, že jakmile se příčiny stresu podaří eliminovat či minimalizovat, potíže s erekcí zpravidla zcela vymizí. Důležité je neklesat na mysli a snažit se dělat pro své tělo to nejlepší.

Publikováno: 28. 04. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková