Nevíte si rady s tím, jak správně položit základy zahradního domku? Poradíme vám

Zahradní domek je v posledních letech velmi populární součástí mnoha zahrad a travnatých pozemků. Jedná se nejen o líbivý dekorativní kousek, kterým lze skvěle zaplnit prázdné místo na zahradě, ale především si ho oblíbíte kvůli tomu, kolika způsoby jej můžete využívat. Na obyčejnou úschovnu či kůlnu zapomeňte. V tomto článku jsme pro vás kromě kotvení zahradního domku, sepsali také pár šikovných využití.

Udělejte radost svým dětem

Není žádným tajemstvím, že pravé kouzlo zahradního domku objeví především děti. Přece jenom, kdo jako malý nechtěl vlastní pevnost, bunkr nebo skrýš. Kde nejlépe umístit zahradní domek pro děti? No, kam jinam než na strom. Ovšem domek může potěšit i starší žáky, pokud ho vybavíte potřebným vybavením a elektřinou. Poskytnete jim tak dostatek soukromí, které určitě ocení.

Vlastní kancelář

Kancelář ocení především lidé, kteří pracují homeoffice. Pokud nemáte dost klidu a ticha na práci, můžete si ze zahradního domku vytvořit vlastní pracovnu, kde vás ani hluk dětí nebude rušit.

Co použít na ukotvení zahradního domku?

Ukotvit zahradní domek můžete za pomocí betonového či dřevěného základu, nebo zemních vrutů. Každý z druhů kotvení má své výhody a protiklady, ovšem u nás jasně vyhrávají zemní vruty. Proč? Především množství stráveného času při práci a její náročnost, je jedním z rozhodujících faktorů. Základy nemusíte pracně a zdlouhavě betonovat – za to vám poděkují vaše záda. Stačí sáhnout po zemních vrutech, které hravě zvládne nainstalovat i začátečník.

Jak správně a spolehlivě ukotvit zahradní domek?

Kotvení prostřednictvím zemních vrutů je opravdu jednoduché. Obstarejte si ocelovou tyč, kterou následně zastrčíte do otvoru na horní straně vrutu. Poté točivými pohyby vrut zavrtáte do zeminy.

Publikováno: 21. 05. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková