Minimální teplota na administrativním pracovišti a co si počít, když je vám zima?

Teplota na pracovišti bezesporu patří k nejdiskutovanějším tématům souvisejícím s BOZP. V létě se řeší příliš vysoká teplota, v zimě zase nízký. Legislativa ukládá provozovatelům jednotlivých typů pracovišť různé povinnosti, my jsme se zaměřili na minimální teplotu na administrativním pracovišti neboli v kanceláři.

Minimální vs maximální teplota v kanceláři

Není tajemstvím, že teplota okolního prostředí významně ovlivňuje pracovní produktivitu – proto by měl zaměstnavatel z vlastní vůle zajistit, aby se pracovníci cítili komfortně – nebyla jim zima ani přílišné teplo. Legislativa řadí kanceláře do pracovní třídy I, kde je energetický výdej vyšší než 80. Minimální teplota v prostředí kanceláře by proto měla být 20 °C. Maximum je stanoveno na 27 °C. Stejné podmínky platí také pro laboratoře či pracoviště, kde např. probíhá třídění drobných předmětů nebo jiná práce v sedě.

Když nestačí konvenční vytápění, nastupuje mobilní topidlo

Pokud je kancelář vytápěna ústředním topením, které však prostory vytopit nezvládá, může zaměstnavatel sáhnout po horkovzdušném topidle. Sortiment mobilních topidel zahrnuje široké spektrum modelů s různým výkonem a vlastnostmi. S ohledem na specifika prostředí kanceláře se jako jednoznačná volba jeví elektrická topidla. Produkují čistou energii (nespotřebovává CO2 a ne vytváří zplodiny), jsou velmi lehká, a proto snadno přenosná, a navíc cenově dostupná. Bohatou nabídku elektrických topidel Master najdete u specializovaného prodejce profesionalni-topida.cz. E-shop provozuje společnost eprofi.cz s.r.o., která nabízí také průmyslové odvlhčovače Master a další profi techniku pro průmyslové i domácí využití. Zboží si můžete vyzvednout na kamenné pobočce, kde vám rádi poradí ohledně správného používání přístroje.

Publikováno: 04. 03. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková