Ochranné pomůcky můžou být i pěkné

Bezpečnost práce se v poslední době řeší stále více. Jak ze strany státu a inspekčních orgánů, tak ze strany zaměstnavatelů, kteří v souvislosti s tím nechtějí porušovat předpisy. Nařizuje se jak správné chování, tak i ochranné pomůcky. Pokud si myslíte, že ty mohou být s ohledem na estetiku to nejhorší, co na sobě máte, opak je pravou. Dnes mohou být i pěkné. Podívejte se na příklady.

Moderní obuv

Pracovní boty jsou základem v celé řadě firem. Řeší se výška boty, řeší se třeba i kvalita podrážky, nebo kovová špička. Pokud si myslíte, že taková bota musí vypadat nutně nevzhledně, už dávno tomu tak není. Může vypadat jako zajímavá sportovní, nebo běžná treková bota, která si však ponechává své ochranné vlastnosti. Když v ní vyrazíte třeba i na procházku do lesa, málokdo zjistí, že je to ochranná pomůcka.

Kalhoty, bundy a vesty

Opět jasná ukázka toho, jak se dokáže spojovat svět módy a svět pracovní ochrany. Když se podíváme do minulosti, bylo na první pohled vidět, co je pracovní a co je volnočasová bunda. A nyní? Poznáte to velmi těžko. Nejenom díky moderním střihům a současným materiálům, ale pro celkem zajímavé a trendy barvy. A případné reflexní prvky jsou do oblečení všity tak, aby byly viditelné, ale zároveň celý pracovní outfit nijak nehyzdily, jako dříve běžné bundy a kalhoty s obrovskými reflexními pruhy, které byly jenom ledabyle našity.

Rukavice

Pamatujete ještě na velké, nepohodlné kožené rukavice, které sice plnili ochrannou funkci, ale z hlediska využití byly k ničemu? Potom se podívejte na současný sortiment rukavic. Skvěle padnou na ruku, dokonale sedí, dobře ochrání, a jsou ti takové, které zahřejí a dobře vypadají. Na první pohled ani nemusí být patrné, že jde o pracovní pomůcku. Tomu napomáhají třeba i barvy, jako je stylová černá, tmavě modrá, a jiné módní odstíny.

Publikováno: 16. 10. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková