4 tipy, jak snížit spotřebu papíru v kanceláři

Plýtvání papírem v kanceláři je velký problém. Pokud se vám podaří množství spotřebovaného papíru snížit, můžete pozitivně ovlivnit životní prostředí, a navíc ušetřit peníze. Jak na to? Podniky a organizace mohou snížit spotřebu papíru mnoha snadnými způsoby. I zdánlivě nepodstatné kroky, když je jich dostatek a stanou se zvykem, mohou vést k udržitelnějšímu životnímu stylu šetrnému k naší planetě.

Přemýšlejte, než začnete tisknout

Dvakrát si rozmyslete, zda opravdu potřebujete tisknout. Pokud je nutné tisknout, ujistěte se, že tisknete oboustranně, což je opravdu snadný způsob, jak snížit spotřebu papíru na polovinu. Určitě by se vám také hodil tip, jak ušetřit za barvu. Rozumnou volbou jsou kompatibilní tonery. Jedná se o produkci firem, které nejsou výrobcem tiskáren. Sortiment je dostupný prakticky pro všechny značky - natrefíte na tonery HP, Canon, Brother, Epson... A jakou částku můžete díky levným tonerům ušetřit? Záleží na konkrétním typu. Například tento toner ce285a vám přinese téměř 90% úsporu oproti originálu.

Přejděte na digitální formuláře

Ať už posíláte průzkumy spokojenosti zákazníků, žádáte o zpětnou vazbu k produktům nebo požadujete informace o průběhu plnění úkolů, používání digitálních formulářů je pohodlnější, efektivnější a také levnější. Online formuláře navíc umožňují automatické spárování odpovědí s dalším softwarem, který v rámci firemní agendy používáte.

Používejte elektronické prostředky pro komunikaci

Současné technologie poskytují firmám mnoho možností, jak pracovat s mnohem menším množstvím papíru. Elektronická pošta, intranet, internet a skenery dokumentů mohou komplexně snížit spotřebu papíru a zároveň ušetřit čas a peníze. E-maily, textové zprávy a další platformy lze použít k zasílání informací, aniž by nějakým způsobem trpělo životní prostředí. Mimo to je pravděpodobnější, že si je někdo zapamatuje, než list papíru.

Sledujte osobní tiskovou stopu ve své kanceláři

Vytvořte si systém, který bude měřit, za kolik výtisků jsou vaši pracovníci osobně zodpovědní každý měsíc. Mohli byste je tím motivovat ke snížení osobní papírové stopy. Můžete také uspořádat soutěže na podporu menšího množství tisku, například "Zelený šampion měsíce", a ocenit tak zaměstnance, kteří vytiskli nejméně kopií.

Publikováno: 21. 07. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková