Pojištění zaměstnance se vyplatí. Předejdete zbytečným škodám

Mezi jeden z nejčastějších smluvních vztahů patří ten mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Tento smluvní vztah také upravuje celou řadu skutečností, mimo jiné odpovědnost za škody. Je však faktem, že nelze předejít škodám, které může zaměstnanec působit. Můžeme však eliminovat finanční následky těchto událostí. Pomůže vám k tomu odpovídající pojištění.

Míra rizika je u každého zaměstnance jiná

Než se budeme zabývat sjednáním pojištění u konkrétního zaměstnance, je potřeba zvážit úroveň rizika, které je spojeno s pracovní činností daného zaměstnance. U žádného zaměstnance to totiž není stejné. Právě proto tak bývá možné pojištění odpovědnosti zaměstnance sjednat hned v několika variantách. Tyto varianty zohledňují typické situace, které platí pro většinu zaměstnanců. U mnoha pojišťoven pak najdete:
  • Standardní pojištění
  • Variantu pro řidiče
U většiny zaměstnanců obvykle postačí standardní varianta, protože pokrývá drtivou většinu obvyklých případů. Platí to tak ve většině pojišťoven a stejně to najdete také na ergo.cz. V tomto konkrétním případě ERGO pojišťovny se pak jedná o variantu nazvanou Standard. Pokud se podíváme na druhý nejčastější případ, který pojišťovny rozlišují, potom se jedná o variantu pro řidiče. V tomto ohledu jde o variantu pro zaměstnance, kteří používají firemní vozidlo. U již zmiňované pojišťovny se tato varianta jmenuje Řidič, ale je také rozšířená varianta Řidič PLUS, která se zaměřuje na zaměstnance využívající služební vůz k soukromým účelům.

Pojištění na míru

Z výše uvedeného vyplývá, že pojistku si lze parametrově upravit přesně tak, aby odpovídala vašim požadavkům. Odpovídala činnosti zaměstnance, a také míře rizika, kterou může jeho zaměstnání představovat. Je logické, že varianty pro řidiče jsou odděleny od těch základních, protože u řidičů samozřejmě míra rizika násobně roste.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková