Pojištění zaměstnance se vyplatí. Předejdete zbytečným škodám

Než se budeme zabývat sjednáním pojištění u konkrétního zaměstnance, je potřeba zvážit úroveň rizika, které je spojeno s pracovní činností daného zaměstnance. U žádného zaměstnance to totiž není stejné. Právě proto tak bývá možné pojištění odpovědnosti zaměstnance sjednat hned v několika variantách. Tyto varianty zohledňují typické situace, které platí pro většinu zaměstnanců. U mnoha pojišťoven pak najdete:

  • Standardní pojištění
  • Variantu pro řidiče

U většiny zaměstnanců obvykle postačí standardní varianta, protože pokrývá drtivou většinu obvyklých případů. Platí to tak ve většině pojišťoven a stejně to najdete také na ergo.cz. V tomto konkrétním případě ERGO pojišťovny se pak jedná o variantu nazvanou Standard. Pokud se podíváme na druhý nejčastější případ, který pojišťovny rozlišují, potom se jedná o variantu pro řidiče. V tomto ohledu jde o variantu pro zaměstnance, kteří používají firemní vozidlo. U již zmiňované pojišťovny se tato varianta jmenuje Řidič, ale je také rozšířená varianta Řidič PLUS, která se zaměřuje na zaměstnance využívající služební vůz k soukromým účelům.

Z výše uvedeného vyplývá, že pojistku si lze parametrově upravit přesně tak, aby odpovídala vašim požadavkům. Odpovídala činnosti zaměstnance, a také míře rizika, kterou může jeho zaměstnání představovat. Je logické, že varianty pro řidiče jsou odděleny od těch základních, protože u řidičů samozřejmě míra rizika násobně roste.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková