Jakou tiskárnu do kanceláře? Má jiné parametry než ta „na doma“

Vybíráte novou tiskárnu? Pak byste měli vědět, že cena rozhodně není nejdůležitějším kritériem výběru. Zohledněte účel použití, který jde ruku v ruce s prostředím, ve kterém se bude zařízení využívat. Jinak také: požadavky na parametry tiskárny do kanceláře mohou být úplně odlišné oproti požadavkům na tiskárnu určenu do domácnosti.

Laserová, nebo inkoustová tiskárna?

Do kanceláří i domácností se hodí inkoustové i laserové tiskárny. Pokud však počítáte s tím, že budete tisknout především textové dokumenty, pravděpodobně budete spokojenější s laserovou tiskárnou. Tisk je o poznání rychlejší, písmo je ostřejší a nerozmázává se. Navíc je podstatně levnější, a to bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro originální či kompatibilní tonery Epson (či jinou značku).
V domácích podmínkách se tiskárny využívají také na jiné účely. Tisknou se obrázky, fotografie a další grafické prvky – pro tyto případy jsou lepší inkoustové tiskárny.
Jinými slovy: technologie tisku nesouvisí s prostředím, ale účelem využití. Ujasněte si proto co budete tisknout – budou to hlavně dokumenty, nebo graficky náročnější výstupy?

Rozhodující parametry výběru

Běžný uživatel tiskárny rychlost tisku příliš neřeší. V kanceláři, kde se tiskne hodně, je to jiné – rychlost naopak patří k nejdůležitějším parametrům. Zároveň se zaměřte na praktické funkce, jako jsou možnost připojení přes WiFi, náročnost připojení do firemní sítě, cenová dostupnost tonerů – např. tyto levné tonery Brother vám mohou z dlouhodobého hlediska ušetřit spoustu peněz, dostupnost náhradních dílů, maximální denní zátěž, oboustranný tisk bez nutnosti otáčení listů apod. Zároveň přijměte fakt, že u nejlevnějších zařízeních se nepočítá s celodenním vytížením. Potřebujete-li pomocníka, který bude denně v zápřahu po dobu několika hodin, počítejte s tím, že nebude stát tisícovku.

Publikováno: 17. 04. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková