Proč zvolit redakční systém WordPress?

WordPress si za dobu svojí existence získal opravdu široké spektrum uživatelů, kteří s chutí využívají neplacených služeb, které platforma nabízí. Možná právě díky obrovské komunitní základně a stále rostoucí popularitě, je WordPress open source a zcela zdarma. Podle statistik, WordPress pro svůj web používá každý čtvrtý na světě, a proto bude možná i pro vás právě to, co hledáte. V následujících řádcích vám představíme několik výhod této redakční a publikační platformy.

Variabilita

Výhody WordPressu bezesporu značně převyšují nad negativy. Tato platforma je až překvapivě přizpůsobitelná. Můžete zde založit takřka jakýkoliv web, ať už lifestylový magazín, osobní blog, nebo třeba eshop přes WooCommerce pluginy od Toret.cz.

Pomocí rozšíření je možné z WordPressu postavit prakticky jakýkoliv web. Problém není ani napojení na široké spektrum služeb, například na Zásilkovnu přes tento plugin WooCommerce Zásilkovna.

Jednoduché ovládání

WordPress se ovládá velmi jednoduše, nastavení je přizpůsobené i pro úplné začátečníky. Redakční systém nainstalujete doslova bezproblémů, poté už jen zbývá začít publikovat. Přehledné menu a editory umožní i uživatelům bez jakýchkoliv programátorských znalostí vytvořit svojí vlastní webovou stránku.

Nemusíte nic platit

Drtivá většina uživatelů preferuje WordPress právě kvůli tomu, že je zcela zdarma, platíte pouze doménu a hosting. Můžete však podpořit vývoj platformy a přispět dobrovolným příspěvkem či zakoupit placené šablony nebo pluginy, jako například WooCommerce iDoklad či GoPay.

Nespočet množství obsahu

Na množství obsahu jde krásně vidět, jak se vývojáři dobře starají o svou platformu. Také silná komunita má značný podíl na novém obsahu. Na WordPressu máte k dispozici až tisíce grafických šablon, pluginů a snippetů, které nejsou placené. Některý obsah však placený je, například různé typy šablon, ovšem za tyto prvky zaplatíte pouze přijatelný poplatek. Můžete tedy svou platformu rozšiřovat o všelijaké prémiové funkcionality.  

Publikováno: 10. 08. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková