Jak relaxovat po práci?

Ať už jste právě dokončili důležitý projekt nebo se „jen“ v týdnu řítili v takovém tempu, jako by snad ani nemělo být zítřka, je nejvyšší čas, abyste se po práci naučili odpočívat. Pokud je vaše mysl v neustálém kolotoči myšlenek souvisejících s prací, budou se vám následující tipy hodit.

Zvolejte přátelům

Není nic lepšího než příjemný pokec s někým, koho máte rádi. Zavolejte někomu, kdo vás povzbudí a uvolněte se. Zajímá vás, jaký má telefonát s přítelem smysl z fyziologického hlediska? Když se společensky spojíme s někým, na kom nám záleží, pozitivně tím ovlivníme limbický systém. Ten je zodpovědný za naše emoce - takže když změníte své emoční zaměření ze stresu na společenský kontakt, budete se poté, co ukončíte hovor, cítit mnohem lépe. Opravdu to funguje!

Zadovádějte si ve vodě

Vodu můžete v rámci relaxace využít mnoha různými způsoby. Během sychravých podzimních dní je k nezaplacení vyhřátá bylinková koupel – v létě vám zase poslouží k příjemnému ochlazení nafukovací bazén. A když budete mít čas a chuť, dopřejte si v nejbližším wellness vířivku. Tip: Pokud ještě nemáte bazén a nechcete se pouštět do výkopových prací, mohly by se vám zamlouvat tyto bazény s konstrukcí. Ty s větším průměrem a hloubkou se dají využít i na plavání.

Zajděte si do přírody

Na čerstvém vzduchu, ideálně v těsném kontaktu s přírodou, se relaxuje zdaleka nejvydatněji. V posledních dvou letech – kvůli pandemii koronaviru – máme takového kontaktu kritický nedostatek. Spojte proto příjemné s užitečným a zajděte si třeba s přáteli na piknik do parku. Anebo se vydejte na prodloužený víkend někam na hory. Až se vrátíte do betonové městské džungle, budete se cítit mnohem lépe. Jak vidíte, relax po práci vlastně není žádná věda. Důležité je udělat si na sebe trochu času a oprostit se od myšlenek na nedokončené projekty a klienty - nic z toho neuteče, ale zdraví máme jenom jedno.

Publikováno: 28. 04. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková