Tipy, jak designově vyladit kancelář

Pravděpodobně tušíte, že pracoviště může přímo ovlivnit vaši produktivitu. Jenomže jak s danou informací naložit v praxi? V prvé řadě zjistěte, zda není uspořádání vaší kanceláře neefektivní nebo zda nepodporuje rozptylující a nezdravé návyky. Když se design kanceláře vezme vážně, míra produktivity poroste. Zde je několik tipů, které by se vám při zařizování nového interiéru mohly hodit.

Přidejte více rostlin

Rostliny mohou snižovat stres, hladinu hluku, ale dokonce i nemocnost. Mohou také podporovat kreativitu, produktivitu – a samozřejmě vyčistit vzduch. Pokud jste to tedy ještě neudělali, je načase rozmístit po celé kanceláři vhodně zvolené „kancelářské“ rostliny – tedy ty nenáročné na údržbu.

Obklopte se uměleckými a osobními předměty

Kromě rostlin přidejte na vaše pracoviště také nějaká umělecká díla. O tom, že přítomnost umění zlepšuje pracovní prostředí, nemůže být pochyb. Navíc vypovídá o hodnotách vaší společnosti a celkově o vašem dobrém vkusu. Znamenitou volbou může být například tato ručně vyrobená noha ke stolu.

Ovládněte psychologii barev

Různé barvy na nás mají různé psychologické účinky, především na emoce a chování. Při výběru barev pro vaši značku jsou barvy rozhodující a jejich aplikace na design kanceláře může být vynikajícím bonusem. Bílá Je spojována s čistotou, ale může být neinspirativní. Tuto barvu použijte pro kuchyň nebo otevřený prostor. Černá Černá barva je nejčastěji používána v interiérech. Vyjadřuje autoritu, stejně jako zlověstné podtóny. Pokud se však použije jako doplňkový akcent, může vytvořit luxusní pracovní prostor. Fialová Fialová je považována za nepřirozenou barvu. Představuje však také barvu královské moci a ambicí. Zelená Souvisí s rovnováhou, růstem a přírodou. Výzkumy také ukazují, že může podporovat kreativitu. Modrá Obvykle je považována za jednu z nejproduktivnějších barev. Samozřejmě záleží na typu práce, kterou vykonáváte. Často však podporuje relaxaci a intelektuální myšlení. Červená Emocionálně intenzivní barva, která může zvýšit tok mentální energie. Může však být přehnaně silná. Hodí se spíše na nábytek nebo společenských prostor. Žlutá Oblíbená barva pro týmy, protože podporuje štěstí a pozitivitu. Oranžová Tato barva může podporovat duševní stimulaci a štěstí. Nejlépe se používá při zvýraznění nejdůležitějších prvků designu.

Publikováno: 28. 04. 2022 / Aktualizováno: 13. 03. 2023

Kategorie: Osobní růst

Autor: Denisa Vodenková