4 praktické tipy na údržbu kompresoru

Pořídili jste si, případně si v blízké budoucnosti hodláte pořídit pístový kompresor a chcete, aby vám vydržel co nejdéle ve stoprocentním stavu? V tom případě se o něj budete muset patřičně starat a nezanedbávat pravidelnou údržbu. Dlouhou životnost zařízení zajistíte jedině tak, že striktně dodržíte výrobcem předepsané pokyny. Nemusíte se však ničeho obávat, samotná údržba není složitá a s našimi radami ji jistě úspěšně zvládnete i vy.

1.) odpouštění kondenzátu

Pravidelně kontrolujte stav kondenzátu v tlakové nádobě a odpouštěcím ventilkem (kompresory ho mají na spodní straně vzdušníku) ho odpouštějte. Toto opatření zabrání vniku vody do potrubí a hadic, ale častému spínání.

2.) doplňování oleje

Doplňování oleje je velmi důležité především u olejem mazaných kompresorů. Stav oleje vám pomůže zjistit olejoznak nebo měrka. Zásadně používejte pouze oleje, které doporučuje sám výrobce. V opačném případě dojde ke špatné lubrikaci a přehřívání, které sníží celkovou životnost zařízení.

3.) čištění sacích filtrů

Vložky sacích filtrů se kvůli nasávaných nečistot ucpávají a výkonnost kompresoru se snižuje. Dojde-li k protržení, velké nečistoty vniknou do jeho útrob a poškodí ho. Tomu předejdete jedině pravidelnou výměnou filtr.

4.) poruchy kompresoru

Zdá se vám, že kompresor navzdory svědomité údržbě nepracuje jak má? Snížil se jeho výkon, případně přestal fungovat úplně? V tom případě se obraťte na prodejce nebo autorizovaný servis. Odborníci vám pomohou v rozhodování, zda se vyplatí oprava, nebo koupě nového kompresoru. Mezi zavedené prodejce poskytující špičkové servisní služby patří například svarecky-obchod.cz, v jehož nabídce najdete kompresory i široké spektrum dalších zařízení pro profesionální o hobby vyžití.  

Publikováno: 09. 03. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková