Video obsah JE efektivní. Jak moc a kdo se vám postará o jeho produkci?

Říká se, že dobrý obrázek vydá za tisíc slov. Je to pravda, platilo to před lety a platí to i dnes. Ale co vydá za tisíc obrázků? Člověk nemusí být génius, aby pochopil, že klíčem k úspěchu je v dnešní době video. Firmy, které chtějí zákazníky skutečně zaujmout, by měly přijmout fakt, že v rámci obsahového marketing je používání videí zlatým grálem. Samozřejmě za podmínky kvalitní produkce. Video je velmi účinnou formou obsahu a jeho popularita jde ruku v ruce s rozvojem sociálních médií. Navzdory tomu, že mnoho z nás denně konzumuje online videa, mnoho marketérů stále nepoužívá video jako součást své digitální marketingové strategie nebo nevidí nejlepší výsledky. Pro vaši marketingovou strategii, která vám pomůže dosáhnout co nejlepší návratnosti investic do kampaní, jsme pro vás připravili několik statistických údajů o videomarketingu, které by vám mohly pomoci význam video obsahu lépe pochopit.

Marketéři nedají na video obsah dopustit

Podle průzkumů, které pravidelně provádí Wyzowl, považovalo v roce 2015 video obsah za důležitou součást komplexní strategie 78 % marketérů. V roce 2020 to bylo již 92 %. Ještě zajímavější je fakt, že v roce 2015 bylo ROI tohoto druhu obsahu pozitivní pouze pro 33 % dotázaných, nyní si na návratnost investice nemůže stěžovat dokonce 88 %. K tvorbě video obsahu by vás mohl přesvědčit i fakt, že v roce 2021 dosáhl denní průměr sledování videí na 100 minut na konzumenta, což je o 19 % více než v roce 2019, kdy se lidé dívali v průměru 84 minut za den.

Komu produkci videa svěřit?

Bez ohledu na to, zda máte zájem o promo video vaší firmy nebo vedení marketingové kampaně včetně zprovoznění a správy YouTube kanálu, vsaďte na spolupráci s matadory z liberecké společnosti H-Vision. V oboru produkce videa a online marketingu jsou jako ryba ve vodě již přes deset let a jejich klienti pozorují efektivitu jejich práce ještě dlouho poté, co je video obsah vpuštěn do světa internetu.

Publikováno: 23. 06. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková