Co zvážit předtím, než si vezmete úvěr?

Dostali jste se do finančních potíží a přemýšlíte, že vaší jedinou šancí je požádat o úvěr? Než se do toho pustíte, měli byste zvážit několik věcí a zamyslet se, jestli opravdu neexistuje žádná jiná cesta. Vzít si úvěr nemusí znamenat, že se dostanete do ještě větších finančních potíží, i když se to velmi často stává. Vše záleží na tom, jak zodpovědně si ho vyberete a u koho si ho vezmete. Nebankovní poskytovatelé jsou dnes kontrolováni, proto se nemusíte bát žádných nekalých praktik. Pokud někdo kvůli půjčce skončí v dluzích, na vině je pouze on sám.

Nepůjčí vám rodina? Nedokážete si vydělat více peněz?

V prvé řadě zkuste zvážit, jaké jiné možnosti než půjčku máte. Nemohli by vám půjčit rodiče či kamarádi? Nejste schopní najít si ještě nějaký přivýdělek? Přečtěte si například, jak vydělat peníze na internetu. Nečekejte, že hned vyděláte statisíce, ale pěkných pár tisíc korun měsíčně byste si přivydělat mohli, což vás možná před úvěrem zachrání, nebo vám ho aspoň pomůže lépe splácet.

Víte, o jaký úvěr žádáte?

Najděte si úvěr s výhodnými podmínkami. Nejlepší je prohlédnout si pro půjčky srovnání a rozmyslet si, která nabídka by nejlépe vyšla vstříc právě vám. Za zmínku stojí i možnost půjčit si prvních pár tisíc zcela bez poplatků. Některé nebankovní společnosti novým klientům nabízí první úvěr bez úroků a bez jakýchkoliv poplatků.

Máte vše, co je k půjčce potřeba?

Jde-li o úvěr na pár tisíc korun, nebankovní společnost po vás nebude vyžadovat téměř nic. Obvykle požaduje jen občanský průkaz, telefonní číslo a bankovní účet. I když existují způsoby, jak zjistit majitele účtu, běžně majitel vidět není. Přesto potřebujete vlastní účet, protože obvykle dokládáte i výpis z účtu. Vydáte-li se do banky, budete potřebovat daleko více dokumentů, kolikrát i ručitele atd. Nebankovních půjček se nebojte, už k tomu není důvod.

Publikováno: 17. 08. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková