Dělej, co tě baví

Práce je nedílnou součástí života každého z nás. V první řadě přináší peníze, což je asi ta hlavní motivace, proč do ní chodit. Nutno říci, že nikdo by se neměl stát otrokem peněz a tak je třeba vybírat práci i podle jiných věcí. Platí jednoduché pravidlo: dělej, co tě baví. Jak by taková práce měla vypadat?

Obor by vám měl být blízký

To první, na co je nejlepší se zaměřit? Rozhodně obor, který je vám blízký. Pokud chcete dělat, co vás baví, měla by to být taková práce, která jasně souvisí s věcmi, které máte rádi. Pokud vás například od mala baví grafika, nebo programování, je celkem jasné, že právě toto je obor, který vás bude i v rámci pracovního procesu plně uspokojovat.

Mějte pracovní dobu, která se přizpůsobí vám

V minulosti něco doslova nemožného. A nyní? Jeden ze zajímavých benefit, který se objevuje u mnoha zaměstnavatelů. Příkladem je volná pracovní doba, kdy můžete přijít a odejít kdykoliv. Důležité je buď to, abyste týdne odpracovali tolik, kolik máte, nebo jste splnili všechny úkoly. Do popředí se dostává i možnost home office. Tedy práce z domu. I to je ukázka, jak mít práci, která vás bude bavit.

Kolektiv a prostředí ovlivňuje i vaši náladu

Možnost dělat práci, která vás baví, jasně souvisí i s tím, že budete pracovat v dobrém prostředí i dobrém kolektivu. Historií už bývají různé kancelářské kóje. Hitem se stává takzvaný open space. Pokud jde o kolektiv, je kladen důraz na podobné zájmy, i věk. I proto si lze s ostatními nejenom dobře rozumět, ale není nic výjimečného si s nimi skočit třeba po práci na pivo. I takto může vypadat práce, která bude poměrně dost a zajímavě bavit.

S jistotou dobrého platu

Na závěr se ještě vraťme k penězům. Jaký je ideální stav, který může nastat? Je to situace, kdy budete skutečně naplno dělat, co vás baví, a přitom za to dostanete velmi vysokou mzdu.

Publikováno: 06. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková