Rekvalifikace z úřadu práce

Úřad práce je nejenom místem, kde se zaměstnanci snaží najít nezaměstnaným osobám práci. Je také místem, kde jsou k dispozici i různé kurzy, které mají zlepšit uplatnění na pracovním trhu. Známá je hlavně rekvalifikace z úřadu práce. O co se jedná a jaké jsou podmínky?

Rekvalifikační kurz má za cíl vytvářet nové možnosti

Většina lidí na pracovním úřadě mají v souvislosti se svým vzděláním a praxí jenom jedno konkrétní zaměření. A to je může při výběru nového místa značně omezovat. Právě rekvalifikace z úřadu práce je možností, jak mohou své teoretické, ale i praktické znalosti rozšířit. Díky absolvovanému kurzu se tak mohou začít ucházet i o jiná místa, což výrazně zvýší šanci na jejich zařazení do pracovního procesu.

Rekvalifikace z úřadu práce bývá dotována

Rekvalifikační kurz si může udělat v podstatě každý, jelikož většinou je nabízen soukromými společnostmi. Rekvalifikace z úřadu práce se však vyplatí podstatně více, jelikož bývá dotována. To znamená, že ze strany státu je zaplacen celý kurz nebo jeho část, stejně jako mohou být hrazeny i náklady na cestovné – pokud se koná mimo místo bydliště. Za vším opět hledejme důvody spojené se zvýšením uplatnění na trhu práce.

Pro koho?

Dá se říci, že pro každého, kdo je na pracovním úřadě registrován a má určité vstupní předpoklady pro zvládnutí celého kurzu. Jak s ohledem na vzdělání, tak třeba i zdravotní stav. Důležité je také připomenout, že konkrétní rekvalifikace musí být pro uchazeče o zaměstnání potřebná. Dobré je dodat, že do řady kurzů se mohou uchazeči hlásit dobrovolně – dobrá cesta, jak si zdarma doplnit určité vzdělání. Jsou ale i rekvalifikační kurzy, které jsou zájemcům o volné místo nařízeny povinně. Jde o osoby dlouhodobě nezaměstnané, u kterých je změna oboru doslova povinností. Jedině tak budou moci v budoucnu práci skutečně najít.

Publikováno: 18. 09. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Vodenková